Årsmøtet i Nord-Trøndelag Historielag 2013
Årsmøtet ble avholdt lørdag 23. november 2013 i Auditoriet, Meråker videregående skole, Meråker, med Meråker historielag som teknisk arrangør.
Før årsmøteforhandlingene starta, orienterte Alf Olsen om Meråker og Meråker historielag og Johan Solheim hadde ei kort orientering om situasjonen i LLH og det tilstundende, ekstraordinære, årsmøtet der.
Årsmøteforandlingene ble gjennomført på en som vanlig ryddig og grei måte. Det offisielle årsmøtereferatet finner du under Om Nord-Tr.lag Historielag / Årsmøter i menyen til venstre.
Etter at årsmøtesakene var unnagjorte var det kaffepause. Det videre programmet bød på:
– ei omvisning i undervisningslokalene til Meråker videregående skole, ved Øyvind Slungård. Særlig testlaboratoriet var interessant. Her kan også nevnes at mens vi var der kom Frode Estil innom og bidro med fakta omkring historikk og skolens betydning.
– Presentasjon av lagets årbok v/ Kjell Erik Petterson.
– Et meget interessant foredrag om koppersmelting på 1200-tallet-i Meråker- v/Per Steinar Brevik.
– Så ble det middag: Oksesteik og karamellpudding.
– Det hele ble avrundet med boksalg og/eller bokbytte.
Til slutt må det sies: Meråker historielag skal ha all mulig ros for et innholdsrikt, interessant og ikke minst trivelig arrangement!